Site Overlay

O Nas

Firma nasza została założona z inicjatywy trzech wspólników w roku 1990, jako spółka cywilna pod nazwą Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Produkcyjne „Paren” .
Początkowo w wynajętej hali zajmowaliśmy się wykonywaniem noży bimetalowych do granulatorów. Z czasem podejmowaliśmy się również innych prac takich jak budowa urządzeń i produkcja narzędzi.
Nasza produkcja stale rosła, w związku z tym zwiększeniu ulegało zatrudnienie. Obecnie zatrudniamy na stałe kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych pracowników.
W 1993 roku podjęliśmy się produkcji na eksport części do systemów transportu wewnętrznego. Od tego czasu eksport stanowi znaczna część naszej produkcji. Oprócz eksportu do Niemiec, które są naszym głównym zagranicznym odbiorcą, wykonywaliśmy też urządzenia do Francji, Włoch, Szwecji i Belgii.
W 1994 roku zostaliśmy właścicielami budynku produkcyjnego o powierzchni ok. 1000m². Od tego momentu systematycznie rósł majątek produkcyjny i nasze możliwości wykonawcze. Obecnie dysponujemy różnorodnym parkiem maszynowym, który umożliwia kompleksowe wykonawstwo w zakresie obróbki skrawaniem.
W 2004 roku wybudowaliśmy drugą halę – montażowo-spawalniczą o powierzchni 600 m², wyposażona w suwnicę 5T, co umożliwia nam wykonywanie wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. W związku z tym znacznemu poszerzeniu  uległa nasza oferta wykonawcza dla systemów transportu wewnętrznego. Obecnie wykonujemy całe linie transportu pionowego i poziomego łącznie z ich montażem u klienta.
Wykonane przez nas urządzenia pracują w takich firmach jak „KUHN” w Saverne (Francja),” Volkswagen” w Wolfsburgu (Niemcy) , SOGESTROM & SVENSON w Bengstfors (Szwecja), Muschert & GIERSE w Heiligenstad (Niemcy), „JOHN DEER” w Bruchsal (Niemcy).
Oprócz produkcji  narzędzi i przyrządów na bazie dokumentacji dostarczonej przez klienta, noży przemysłowych, osprzętu walcowniczego, części zamiennych do maszyn i urządzeń, podejmujemy się projektowania i wykonania specjalistycznych urządzeń produkcyjnych i kontrolnych.
Zaprojektowane i wykonane przez nas  urządzenia pracują z powodzeniem od  lat w wielu fabrykach i laboratoriach.
Dzięki bogatemu wyposażeniu, oraz doświadczeniu i dużym umiejętnościom naszych pracowników podejmujemy się różnorodnych prac, które wymagają nowatorskiego podejścia i dużej wiedzy fachowej.
PolishEnglishGerman